Kosmetyka

Opalanie natryskowe

Polecane zabiegi

Witamy w salonie Impresja.

Lipomax to niezwykle zaawansowane urządzenie wykorzystywane do wykonywania liposukcji ultradźwiękowej (kawitacji ultradźwiękowej). Technologia ta jest realną alternatywą dla, nie ukrywajmy, bolesnych i drogich zabiegów chirurgicznych. Każda ingerencja chirurga i przerwanie ciągłości skóry wiąże się z ryzykiem powikłań, wydłużoną rekonwalescencją i bliznami. Zabieg przy użyciu urządzenia Lipomax jest bezbolesny, wręcz relaksujący (potwierdzam osobiście). Ponadto liposukcja ultradźwiękowa nie pozostawia podskórnych nierówności, jak to może mieć miejsce w przypadku tradycyjnej, inwazyjnej liposukcji.

Lipomax jako metoda bezinwazyjna, działa z poziomu powierzchni skóry, co nie oznacza, że jest mniej skuteczna. Wręcz przeciwnie! Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii działanie urządzenia jest kompleksowe i wielopłaszczyznowe.

Poprzez emitowanie ultradźwięków o częstotliwości 3MHz Lipomax poprawia napięcie skóry. A wykorzystanie wysoce zogniskowanych fal ultradźwiękowych o zakresie 47kHz  selektywnie likwiduje komórki tłuszczowe. Zastosowanie ściśle określonych parametrów pozwala osiągnąć zamierzony efekt: dotarcie i wyeliminowanie wybranych obszarów podskórnej tkanki tłuszczowej. Dokładnie przetestowane parametry urządzenia są jednocześnie bezpieczne dla innych komórek (mięśniowych, krwionośnych).

Fazy zabiegu następują kolejno po sobie przy pomocy odmiennych głowic masująco - stymulujących. Lipomax w pierwszej fazie działa na zmagazynowany „twardy tłuszcz” w komórkach. Komórki tłuszczowe przypominają kuleczki gęstej cieczy otoczone błonką, tzw. tłuszczowe ciałka kuliste, które mają różne rozmiary. Specjalna głowica emituje skupione fale energii, tworząc „mikropęcherzyki” pary wodnej wewnątrz tkanki tłuszczowej i płynu śródmiąższowego w cellulicie. Mikrobąbelki pary rozrastają się, dzięki skierowaniu na nie fali ultradźwiękowej. Szybko powiększone pęcherzyki implodują: ultradźwięki sprawiają, że pęcherzyki zapadają się w sobie, generując jednocześnie falę uderzeniową oraz energię cieplną. Miejscowy wzrost temperatury i uwolnione wolne rodniki powodują fragmentację błony komórkowej komórki tłuszczowej bez uszkodzeń tkanek sąsiadujących. Krótko mówiąc: każda komórka tłuszczowa potraktowana skoncentrowaną falą ultradźwiękową zostaje pozbawiona „otoczki”, która ją trzyma. Zniszczenie błony komórkowej jest równoznaczne z bezpowrotną likwidacją komórki tłuszczowej. Zjawisko jest podobne do zapadania się budynku do wewnątrz, gdzie nikt i nic wokoło nie doznaje obrażeń, a gruzowisko łatwo uprzątnąć.

W następnej fazie fala ultradźwiękowa przenika warstwę tłuszczu, gdzie dochodzi do zamiany skumulowanej energii w ciepło. Podwyższona temperatura pobudza tkankę mięśniową oraz rozrzedza uwolniony tłuszcz poprzez jego ogrzanie. Kluczową rolę odgrywa tu układ limfatyczny, transportujący trójglicerydy (uwolniony tłuszcz) oraz zbędne produkty przemiany materii do wątroby. Trójglicerydy są poddawane działaniu enzymu lipazy lipoproteinowej (LPL), która rozkłada je do prostszych, łatwiej usuwalnych z organizmu form. Wątroba metabolizuje kwasy tłuszczowe, bez względu na ich pochodzenie, a aktywowane w mięśniach LPL eliminuje trójglicerydy. Proces ten trwa od kilku godzin do kilku dni i jest całkowicie bezpieczny. Możemy wspomóc pracę organizmu, pijąc duże ilości wody i uprawiając sporty aerobowe.

Ostatnim etapem są specjalne sensory ultradźwiękowe o szerokim obszarze działania. Dzięki nim fala dociera do większych obszarów stymulacji (pośladki, brzuch). Faza ta ma za zadanie przyspieszenie metabolizmu: krążenia krwi i usuwania toksyn oraz pobudzenie mięśni, które wspomagają pracę układu limfatycznego. Działanie ultradźwiękami ma przygotować tkankę tłuszczową do zmniejszenia jej objętości oraz rozluźnić wiązania międzytkankowe, dla łatwiejszego usuwania komórek tłuszczowych.

Liposukcja ultradźwiękowa posiada wszystkie zalety tradycyjnych form modelowania sylwetki i żadnych ich wad. Kawitacja ultradźwiękowa bezpowrotnie likwiduje komórki tłuszczowe i cellulit, ujędrnia, napina i uelastycznia skórę, dzięki czemu spłyca rozstępy. Lipomax poprzez rozgrzanie warstw tkanki podskórnej stymuluje również przepływ limfy i krwi, co ma działanie silnie dotleniające skórę. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest delikatnie rozgrzewający, dostarczający przyjemnych doznań.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni nękani przez nadmierne otłuszczenia lub cellulit poszukują skutecznych form walki z nimi. Największą popularnością cieszą się właśnie bezinwazyjne zabiegi, które trwale zlikwidują ich problem.

Należy to wyraźnie zaznaczyć, że Lipomax nie jest przeznaczony do leczenia znacznej nadwagi i otyłości. Działanie liposukcji ultradźwiękowej jest nastawione na remodeling sylwetki. Zabiegi przy użyciu  Lipomaxu doskonale sprawdzają się przy zmniejszaniu obwodów wybranych partii ciała, np. ud, brzucha pośladków czy łydek. Likwidacja miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej oraz redukcja cellulitu modeluje sylwetkę i wysmukla ciało. Zabieg zastosowany na brzuch i boczki rzeźbi talię.

Oczywiście najlepsze efekty są widoczne po serii zabiegów, które w sposób zmasowany zlikwidują komórki tłuszczowe i utrwalą efekt. Raz zlikwidowana komórka nie jest w stanie się odrodzić. Jednak przy nieodpowiedniej diecie i braku ruchu, komórki sąsiadujące z tą zlikwidowaną mogą się rozrosnąć do nadnaturalnych rozmiarów. Dlatego też należy pamiętać o zbilansowanym sposobie odżywiania się, uprawianiu sportu i przyjmowaniu minimum 2 litrów płynów dziennie. Wówczas możemy się spodziewać szybkiego efektu. Po prawidłowo przeprowadzonej kuracji możemy wskoczyć w ubrania nawet o 2 rozmiary mniejsze i zapomnieć o cellulicie III i IV stopnia.